آذربایجان شرقیجرم و جنایتحوادث استانیسرقت و زورگیری

حوادث برداشت غیرمجاز طلا در آذربایجان شرقی

حوادث برداشت غیرمجاز طلا در محدوده پروانه بهره برداری طلایی در آذربایجان شرقی 4 کشته به جای گذاشت.

حوادث برداشت غیرمجاز طلا در بخش خاروانا آذربایجان شرقی که از حدود یک سال پیش شروع شده منجر به کشته شدن ۴ نفر شد.

نصیر نوری رئیس خانه معدن آذربایجان شرقی گفت ضمن تأیید برداشت غیرمجاز طلا در روستاهای آذربایجان شرقی، اظهار کرد: دو نفر از جان‌باختگان هنگام کار در کانالی که خود حفاری کرده بودند بر اثر ریزش سنگ‌ها جان خود را از دست دادند، همچنین در مراسم عزاداری جانباختگان این حادثه ، خودرو بدون سرنشین در سراشیبی روستا حرکت کرده و باعث فوت دو نفر که یکی از آنها یک زن باردار بود، شده است.

وی ادامه داد: افراد از محل‌های مختلف عموما شبانه به محل مراجعه کرده و از رگه‌های پرعیار به صورت غیرمجاز حفاری و برداشت می‌کنند و مواد حاصل را به سوداگرانی در استان‌های مختلف می فروشند و آن‌ها نیز توسط قال کاری‌های غیر مجاز نسبت به ذوب و استخراج طلا اقدام می‌کنند.

وی افزود: این اقدام طبق ماده ۱۹ قانون معادن تصرف در اموال عمومی و دولتی بوده و تکلیف این افراد در این ماده مشخص شده است.

نوری با بیان اینکه این محدوده به وسعت ۴۰ کیلومتر مربع است، خاطرنشان کرد: با عنایت به وضعیت معدن، امکان محصور کردن و کنترل محدوده که گاها تا صدها کیلومتر وسعت دارد، غیر ممکن است. مراجع انتظامی استان بارها نسبت به دستگیری متهمان در زمینه پیشگیری از حوادث برداشت غیرمجاز طلا اقدام کرده ولی متاسفانه هنوز این کار جریان داشته و نیازمند ورود پلیس پیشگیری استان است.


اخبار حوادث را در سایت حوادث دنبال کنید.

اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن